Що таке денім?
Мода постійно диктує нам якісь зміни. То популярними стають вироби їх шовку чи шифону, то знову повертаються джинсові і денім тренди. Зауважимо, що в основному правила моди приходять до нас від декількох європейських дизайнерських імен. Але яка б не була сезонна тенденція, джинсова тканина та її різновиди не втрачають своєї популярності. Широко при пошитті одягу використовується так званий денім.
Звідки взялася ця матерія?
Назва «денім» пов'язане з назвою місцевості у Франції (Ним), де вперше стали ткати це полотно. В основу матеріалу ліг спеціальний бавовна, що росте в цьому регіоні. Полотно спочатку було призначене для пошиття селянської (робочого) одягу, так як було міцним і довго не зношувалося. Але інше застосування щільного полотна знайшли американські закрійники Леві Страусс і Джейкоб Девіс (як, втім, і джинсової тканини). Батьки-засновники модного тренду заклали глибокий фундамент популярності джинсових штанів. Першими у «робу» одягалися американські стиляги.
Особливість джинсового і денім полотна дозволяє з допомогою харчових або хімічних барвників створювати на виробах абсолютно унікальні кольорові обрамлення. Ця особливість увійшла в число унікальних властивостей джинсового одягу.
Що за тканина – денім?
Багато хто не розділяють джинсову тканину і денім, вважаючи друге лише різновидом першого або ще одним найменуванням. Насправді це два абсолютно різних матеріалу. Полотно денім на лицьовій стороні світло-синє (іноді небесно-блакитне), виворіт ж залишається білою. Великий плюс полотна денім в тому, що при його виготовленні використовується тільки натуральна сировина. Віяння сучасної моди, правда, зажадали додавання в полотно еластомерів, щоб виріб потім розтягувалося і добре сиділо.
Сегодня в производстве одежды используют два вида полотна: американское и африканское. Американский аналог более плотный, жесткий, имеет долгий срок службы. Чаще всего из него шьют унифицированную форму. А вот африканский сородич мягче, менее носок и может быть самых немыслимых оттенков цвета.
Эксплуатационный срок полотна американского производства гораздо длиннее, от того и стоит оно дороже.
Требует ли деним особого ухода?
Деним – очень непостоянное полотно. Желательно при стирке не смешивать вещи на основе этой ткани с другими своими вещами, так как можно ненароком окрасить (испортить) голубизну брючек или блейзера. Из-за эластических свойств материала, изделия после стирки подвергаются «усадке».
Рекомендовано стирать одежду деним руками или машинкой в деликатном режиме (температура не больше 40°С). Для большей уверенности в том, что вы не испортите вещь, производители снабжают внутренние этикетки специальными инструкциями по уходу за изделием. Поэтому никогда не срезайте их без предварительного изучения.
Що шиють з деніму?
Звичайно ж, найпоширенішим виробом з денім залишаються штани. Але з полотна також шиють куртки, сорочки, шорти, спідниці, жилети, плечові вироби, головні убори або взуття, сумки та інші аксесуари.
Еластичне натуральне полотно чудово поєднується з іншими матеріями: трикотажем, шифоном, ситцем, органзою, шовком. З одягом з деніму буде вдалою практично будь-яка композиція.