Стиль в одязі Денім
Денім — цілком самостійний стиль, який виділився з усім знайомого стилю «casual»(кежуал). Для того щоб охарактеризувати денім, достатньо кілька слів — «одяг із джинсової тканини». Однак такий опис не повністю охоплює весь образ.
Звідки виник цей стиль?
Історики моди неоднозначні щодо походження назви, але сама популярна версія — назва стилю походить від французького «serge de Nimes». У перекладі це означає «тканина з Німа». У даному випадку, Ним — це назва французької провінції, звідки, імовірно, і сталася ця тканина щільного саржевого плетіння. З цієї тканини пізніше пошили перші джинси.
Саржа — тканина з щільним діагональним плетінням, зазвичай виконується з штучного шовку, бавовни або льону. Відомо, що вітрила в експедиції Христофора Колумба були виконані з такої тканини.
В Європі 16 століття отримала поширення тканина саржевого типу «jean». Тканина проводилася у французькій провінції, а свій колір вона отримала завдяки барвнику яскравого синього кольору, в який перефарбовували його в Генуї. Спочатку, тканина вважалася долею бідняків: з неї шили роби, ковбої використовували її для своїх штанів (щільна тканина погано протиралася, і служила роками).
Далеко не відразу тканина отримала своє визнання. Тільки в двадцятому столітті на неї звернули увагу модельєри, і з деніму стали шити спідниці, сарафани, сорочки та інші предмети одягу.
Мода змінювалася і розвивалася, денім став одним з класичних стилів, а джинси щільно увійшли в ужиток жінок, ставши зручною і сексуальної річчю, якої при бажанні можна підкреслити всі що завгодно. Однак, денім це не тільки класичні джинси. З деніму можна створювати аксесуари, сукні та багато іншого, речі з цієї тканини гармонійно виглядають і комбінуються з іншим одягом.
Особливість стилю полягає в тому, що він ще жодного разу не виходив з модного тренду. Модельєри час від часу повертаються до нього, радуючи нас класикою й несподіваними комбінаціями.
Види деніму
Оскільки тканина веде свій початок з шістнадцятого століття, на сьогоднішній день існує безліч різновидів. Для отримання деніму береться бавовна, який пофарбували в колір індиго, причому не весь, а тільки тканина основи. Щоб отримати інші колірні варіанти, достатньо взяти основну нитку, пофарбовану в інший колір.