Чому одне і те ж зображення буде відрізнятися на різних екранах???
Екрани використовують технологію RGB
Наші камери і монітори використовую технологію RGB, засновану на випромінюванні 3-х основних спектральних кольорів R-red (світиться насичений червоний), G-green (світиться насичений зелений), B-blue (світиться насичений синій). Змішуючи ці 3 потоку світла ми отримуємо всі інші кольори. При цьому світло змішується за законом спектру - сума всіх кольорів дає білий, а білий розщеплюється на спектр. Чорний - відсутність світла - абсолютна тінь. Родзинкою такої технології є те, що монітори можуть показувати дуже яскраві, насичені кольори, що не зустрічаються навіть в природі.
Різниця колірних профілів обладнання
Одне і те ж зображення на різних моніторах
Певне цифрове обладнання говорить про те, що вся інформація, навіть фотографії, зберігаються в цифрах. Цифровий фотоапарат зберігає інформацію про картинці, розділивши область зображення на певну кількість квадратиків, кожен з яких має один з 3-х кольорів (червоний (R), зелений(G), синій(B)).
Колірний профіль вашого екрану - це набір інструкцій, який визначає, яким чином відтворювати візуально цифрову інформацію про кольорі, як організувати змішання 3-х колірних потоків. У кожного монітора, фотоапарати, телевізори, смартфона є свої колірні профілі, визначені виробником. Ні для кого не секрет, що якщо поставити в ряд кілька моніторів, то буде видна різниця в відтворенні одного і того ж зображення.
Наші екрани, будь то аналогові або рідкокристалічні, безпосередньо випромінюють світло, а будь-барвний пігмент, будь то очі коханої людини, квіточки на сукню, фарба на стінах або чорнило, якими друкуються фото-шпалери, є відбитим світлом. Самі фарби не є джерелами світла (на відміну від екранів), а відображають певний спектр падаючого на них світла (який ми і бачимо) і поглинають всі інші.
Дивно, але людське око по-різному сприймає випромінюваний і відбите світло.
Виходячи з цієї особливості наші монітори мають дозвіл 72-96 пікселів (точок) на дюйм, тому що людина більшу щільність точок не здатний вловити. А надруковане зображення має роздільну 150, 300 і більше точок на дюйм, і це не межа можливості сприймати відбитий світ нашими очима. Виходить, що точка на моніторі набагато більше крапки на папері, і, звичайно, одна і та ж картинка на моніторі та на папері буде нами сприйматися по-різному.
Якщо ви коли-небудь підбирали фарбу для стін, використовуючи розкладку RAL або прикладаючи який-небудь невеликий шматочок паперу або тканини, то ви, напевно, вже зустрічалися з тим, що на невеликому пробники один і той же колір сприймається зовсім інакше, ніж якщо їм пофарбована вся стіна. Люди, що займаються ремонтами квартир можуть підтвердити, як часто доводиться перефарбовувати стіни, тому що вибраний відтінок опинився на стіні темніше і яскравіше, ніж здавалося на розкладці.